Aktualności

Pierwszy raz alarmowo

18-03-2015 15:57:40

 Od zakupu nowego wozu bojowego dla OSP Skomlin minęło prawie pięć lat. W listopadzie 2014 roku, po rozmowie z panem Zenonem Ligenzą dowiedzieliśmy się, że pan Zenon jest posiadaczem jak również autorem zdjęć z pierwszej akcji nowego wozu bojowego.

„ 12. 08. 2010r. godzina około 13.30 miejscowość Skomlin ul. Wieluńska, pożar ścierniska, zagrożone jest jeszcze nie skoszone zboże oraz budynki mieszkalne przy ul. Różanej.”

 Po takim zgłoszeniu do swojej dziewiczej akcji wyrusza nowy wóz bojowy Mercedes Atego 1629. Strażacy, którzy brali udział w tym zdarzeniu nie wiedzieli że pan Zenon dokumentował całą akcję gaśniczą. Dziś możemy tylko podziękować panu Zenonowi  za tak piękną pamiątkę i dokument z tego zdarzenia.

DZIĘKUJEMY!

Chcemy się również podzielić z państwem tymi zdjęciami które zrobił pan Zenon Ligenza podczas urlopu który spędzał w Skomlinie.

 

ZAPRASZAM DO GALERII

 

 

Foto: Zenon Ligenza

Tekst i opracowanie: Sławomir Jeż

 

 

Oświadczam, że wszystkie zdjęcia wykorzystane w tym artykule są własnością autora. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich. Podstawa prawna: Dz.U.1994.nr.24.poz.83. sprost: Dz.U.1994.nr.43.poz.170

 

 

 

 

 

 

<< powrót do strony głównej